مدیریت حمل و نقل (برنامه ریزی، کنترل و اجرا)

شرکت حمل و نقل سراسری

شرکت حمل و نقل به سراسر کشور یا  باربری سراسری کشور نوعی از شرکت های حمل و نقل بین شهری هستند که گستره فعالیت آن سراسر کشور می‌باشد. براساس تعریف سازمان راهداری، شرکت حمل و نقل سراسری می‌توانند در هر نقطه از کشور به فعالیت باربری و حمل و نقل بار و کالا مبادرت کنند. شرکت های حمل و نقل شهرستانی یا استانی برخلاف شرکت های حمل و نقل سراسری، تنها می‌توانند از مبدا شهرستانی که در آن قرار دارند بارنامه صادر کنند.

 

مزایای شرکت حمل و نقل سراسری

زمانی‌که در مورد شرکت حمل و نقل سراسری گفتگو می کنیم، بسیاری از افراد مشتاق هستند تا از مزایای آن اطلاع پیدا کنند. به طور خلاصه مزیت های شرکت حمل و نقل سراسری را می توان به موارد زیر بخش بندی کرد.

 

بصرفه بودن هزینه : از آنجایی که کالاهای مختلف از روش وسایل نقلیه زمینی جابجا می گردند، هزینه آن بسیار به صرفه تر از استفاده از لوازمی همچون هواپیما و کشتی می‌باشد.

 

خدمات دهی مناسب : شرکت حمل و نقل سراسری دارای خدمات دهی بسیار مناسبی است و همین موضوع باعث می شود تا استفاده از خدمات آن بسیار آسان باشد.

 

خدمات دهی در مناطق گسترده : همانگونه که از نام شرکت حمل و نقل سراسری نمایان است، خدمات دهی این شرکت ها در مناطق وسیعی از کشور است و محدودیت مکانی خیلی کمی دارند.

 

انعطاف پذیر بودن حمل و نقل سراسری : شما با استفاده از سرویس های شرکت حمل و نقل سراسری می توانید از بهترین سرویس استفاده کنید ، چرا که معمولا در حمل و نقل زمینی انعطاف پذیری بیشتری وجود دارد.

 

آسیب کمتر : بر اساس آمار و اطلاعات جمع آوری شده در سال های اخیر، امکان بوجود آمدن آسیب و خسارت و ضرر مادی در حمل و نقل زمینی بسیار کمتر از دیگر راه های حمل کالا می‌باشد.

 

 

صرفه جویی در بسته بندی کالاها : بسته بندی کالا ها در شرکت حمل و نقل سراسری مقرون به صرفه می باشد و به همین‌خاطر کاملا طبیعی است که در این شیوه، صرفه جویی بیشتری انجام شود.

 

در تصویر زیر نمایندگی های لجستیک افق آریا در سراسر کشور را مشاهده می فرمایید