توزیع فروشگاه های زنجیره ای

با توجه به رشد سهم بازار فروشگاه های زنجیره ای نسبت به بازار خرده فروشی کشور، توجه به این بازار و حضور در این فروشگاه های مدرن سراسر کشور، برای صاحبان کالا و محصول از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

در اصل شبکه لجستیک افق آریا و توزیع و باربری فروشگاه های زنجیره ای ، یکی از فرایندهای اصلی و مهم این فروشگاه های مدرن می باشد، به این دلیل که یک نوع فروشگاه زنجیره ای باید از یک طرف، کالاها را از صاحبان کالا (تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و…) دریافت کرده و از طرف دیگر به شعب خود در سراسر کشور ارسال کند. از طرفی برنامه ریزی لجستیک که حول سه محور حمل و نقل، موجودی و مکانیابی می چرخد، نیازمند عملیات های تخصصی می باشد که بتوان از این طریق هزینه های توزیع کالاها را تا حد ممکن کاهش داد. البته باید نگاه ویژه ای داشت که کاهش هزینه ها نباید باعث تضعیف کیفیت و سطح سرویس دهی شود و همواره باید به افزایش سطح رضایت مندی مشتریان توجه ویژه ای کرد.

 

 

لازم به ذکر است با توجه به رشد چشمگیر فروشگاه­ های زنجیره ­ای، مسئله انبارش، توزیع و تحویل کالا (لجستیک کالا) به یک امر مهم و حیاتی تبدیل شده است. در گذشته، تولید و توزیع محصولات بسیار محدود بود و از طرفی فاصله کوتاه میان صاحبان کالا با خرده فروشان، باعث می شد که کالاها به سهولت به دست آنان برسد. اما امروزه با توجه به تولیدات انبوه، تنوع بالای محصولات و افزایش رقابت بین برندها، تغییر ساختار بازارها و تبدیل فروشگاه های سنتی به مدرن، از طرفی افزایش اهمیت زمان تحویل و کیفیت تحویل و خدمات ارزش افزوده، باعث پیچیده شدن عملیات های لجستیکی و توزیع محصولات گردیده است.

 

در همین خصوص، شرکت لجستیک افق آریا بزرگترین فعال در حوزه باربری ، لجستیک ، مشاوره و آموزش مدیریت زنجیره تامین به صورت تخصصی و با کادری مجرب و ماهر، تمامی عملیات های نگهداری و توزیع کالاها در سراسر کشور را انجام می دهد. تیم لجستیک  افق آریا با آگاهی از اینکه فروشگاه های زنجیره ای، از نظر زمان و مکان تحویل کالا دارای الزامات خاصی هستند و ارائه خدمات تخصصی را می طلبد، مدل های برنامه ریزی عملیات های لجستیکی خود را مطابق آخرین تکنولوژی های روز ، بصورت مکانیزه به انجام میرسانند تا علاوه بر این که کالا به موقع و با بهترین کیفیت به دست مشتری برسد ، اطلاع رسانی های مکانیزه با داشبورد اختصاصی در اختیار صاحبان کالا قرارداده است.

 

چالش هایی که صاحبان کالا در همکاری با فروشگاه های زنجیره ای با آن روبرو هستند به اختصار عبارتند از :

 

  1. زمان تحویل به عنوان یک پارامتر مهم در فروشگاه های زنجیره ای مطرح است و در صورت تحویل در خارج از آن بازه زمان، کل سفارش عودت می شود. در این خصوص شرکت لجستیک افق آریا متعهد به تحویل به موقع کالاها در زمان مقرر می باشد.

 

  1. اقتصادی نبودن حجم سفارشات برخی از فروشگاه های زنجیره ای سراسری، به خصوص در شهرها و استان های دور از مرکز کشور، شرکت لجستیک افق آریا  را متعهد کرده است، که سفارشات مشتریان را در هر تعداد و در زمان مناسب به فروشگاه ها تحویل دهد. در واقع ما معتقدیم که با افزایش سطح سرویس در این فروشگاه ها، شاهد رشد فروش برای مشتریان خود خواهیم شد.

3.   مرجوعی از فروشگاه های زنجیره ای نیز یکی از چالش های شرکت ها با فروشگاه های زنجیره ای است، شرکت لجستیک افق آریا در زمان تحویل سفارشات در صورتیکه مرجوعی از فروشگاه اعلام شد، ضمن هماهنگی با مشتری نسبت به عودت این مرجوعی ها با شرایط مناسب و در زودترین زمان ممکن اقدام می نماید.

 

4.   صاحبان کالا می توانند فرایندهای نگهداری و لجستیکی خود را به شرکت لجستیک افق آریا ( بزرگترین توزیع و پخش و باربری فروشگاه های زنجیره ای ) سپرده و با خیالی راحت بر روی فعالیت های اصلی شرکت خود متمرکز شوند. ما با تخصص بالا در زمینه نگهداری و توزیع محصولات، تمامی کالاها را به فروشگاه های زنجیره ای در سراسر کشور ارسال می کنیم. همینک میتوانید به جمع مشتریان بزرگ ما بپیوندید